SESTAVA A MEDITACE OD 30. 3. 2020

Milí přátelé,

i v následujícím týdnu můžeme pokračovat s kundaliní jógou. Volím sestavu a meditaci k aktuální situaci a atmosféře.

I doma je vhodné zachovat pořadí částí. Začínáme úvodními mantrami Ong Namo Guru Dev Namo 3x a pak Add Gure Name, Gugad Gure Name, Sad Gure Name, Siri Guru Deve Name 3x. Pokračujeme sestavou na Odolnost vůči nemocem, následuje relaxace a meditace AKAAAL. Zakončíme mantrou Sat Nam.

Možná jsme doma, chvílemi se možná zdá, že jsme sami, přicházejí různé emoce... My máme ale poklad. Jemná a klidná energie kundaliní jógy nás propojuje. Můžeme vědomým cvičením, relaxací, meditací i dechem udělat mnohé... Pro sebe, pro nejbližší, pro vzdálenější, pro planetu Zemi...

Díky, že jsme tu spolu. Je mi ctí... :-) Sabina

SESTAVA A MEDITACE OD 23. 3. 2020

Vážení přátelé,

nabízím další sestavu a meditaci na pokračování v domácím praktikování v týdnu od 23. března. Nejlépe to funguje ve stejném pořadí jako na lekci. Začínáme oběma úvodními mantrami Ong Namo Guru Dev Namo 3x a pak Add Gure Name, Gugad Gure Name, Sad Gure Name, Siri Guru Deve Name 3x. Pokračujeme sestavou na Zdravý trávicí systém, následuje relaxace a meditace Triple mantra. Zakončíme mantrou Sat Nam. Ráda si přečtu, jak vás to baví. Sabina

 

SESTAVA PRO ZDRAVÝ TRÁVICÍ SYSTÉM

Komentář:

Pro dobré zdraví se doporučuje cvičit tuto sestavu 30 minut denně. Pohyby střev obvykle signalizují blížící se onemocnění a tato sestava nám pomůže střeva ozdravit.

MEDITACE NA JARO 2020

Milí přátelé,

nabízím meditaci na období jarní rovnodennosti a na léčení sebe, okolí i celého světa s mantrou Ra Ma Da Sa Sa Sej So Hang.

Satya Bandh

Pozice - příjemný sed, rovná páteř.

Ruce - předloktí rovnoběžně se zemí, lokty do stran, dlaně na středu těla otočené dolů, pravá asi o 20 cm nad levou.

Oči - otevřené na škvírku.

Dech - klidný hluboký nosem.

Mantra - Ra Ma Da Sa v duchu při nádechu, Sa Sej So Hang v duchu při výdechu.

Závěr - nádech a klid, výdech a klid celé 3x.

Čas - 11 - 31 minut.

Tato meditace nám dává zažít léčivou sílu, kterou máme ve svých rukou. Fyzicky i obrazně...

Těším se na zprávy od vás.

Sabina

 

 

SESTAVA A MEDITACE OD 16. 3. 2020

Vážení přátelé,

nabízím sestavu a meditaci na domácí praktikování v týdnu od 16. března 2020, kdy máme přerušená pravidelná setkávání. Sestavu můžete také najít ve Skriptech 11-11-11. Obojí nám může pomoci s aktuální situací a atmosférou. Užijte si a třeba napište mail, jak to jde. Na viděnou. Sabina

SESTAVA NA POSÍLENÍ AURY

Komentář:

Tato krije úžasně působí proti nemocem, čistí auru. Udržuje ji zářivou. Sestava při dlouhodobějším praktikování také posiluje nervový systém. Dobu provádění prvního cviku můžeme postupně prodloužit na 7 ½ minuty, druhý a třetí cvik na 15 minut. To vyvolá silné pocení. První cvik odstraní veškeré trávicí problémy, posílí paže a zvětší sílu osobní ochrany a prezentace.

Co je to kundaliní jóga

Kundaliní jóga je jóga čistého a jasného vědomí.


Původně tajná jóga pouze indických královských rodin nám byla předána Yogi Bhajanem. Mistr kundaliní jógy a maha tantrik i přes nesouhlas okolí přijel v roce 1968 do Ameriky a v roce 1969 začal tuto techniku předávat veřejnosti. Časem se kundaliní jóga rozšířila do Evropy, v Americe zůstává hlavní organizace a řízení KJ pro celý svět.

Kundaliní energie = kouzelná „hadí“ síla

Probuzená kundaliní energie je energie světla pozvolna čistící naši páteř a mysl.

Kundaliní energii máme všichni, ženy, muži i děti. U někoho je skrytá, spící, někdo si svoji tvořivou a sexuální energii začíná uvědomovat občas. S pravidelnou praxí kundaliní jógy se můžeme dostat do stavu, kdy je kundaliní energie naší každodenní pomocnicí a září z nás na dálku.

V technice kundaliní jógy se říká, že kundaliní energie je většinou spící v 1. čakře. Mluví se o hadovi stočeném na 3 a půl otočky v základně naší páteře. Také jsem četla o stočeném pramínku vlasů - lokně milence…

Kundaliní jóga = jóga vědomí

Říká se, že kundaliní jóga je jóga s nejrychlejšími účinky. Je to asi proto, že je prazákladem všech jóg. Když se dostane pod kůži a začneme s ní žít, opravdu funguje velmi rychle. Mám to vyzkoušené na sobě a pozoruji i návštěvnice a návštěvníky pravidelných lekcí, vidím veliké posuny i na účastnících seminářů a nejzřetelněji na účastnících pobytů s kundaliní jógou.

Mantry

Mantry jsou slabiky, slova nebo věty často používané při meditacích. Recitujeme je nahlas nebo v duchu, někdy zpíváme... Bývají doprovázené zaměřením očí, mudrou neboli pozicí prstů, vizualizací...

Díky zvuku vyslovenému nebo vyslanému tvoříme energii, která má harmonizující účinek na mysl, tělo i duši a plně nás propojuje s naší duchovní cestou. Nacházíme svoji podstatu, svůj záměr, to, co máme tady na Zemi tvořit. A sny se mohou stávat skutečností a dějí se zázraky. A časem se dostáváme i do stavu, kdy jsme až za zvuky a přicházíme na chuť tichu hluboko uvnitř nás. A to už jsme velmi blízko blaženosti... :-)

Ohlasy

zatím první ohlasy... děkuji...

"Když se mě někdo z mých blízkých zeptá co je to kundaliní jóga odpovím popravdě...že nevím.
 
Pro mě je důležité “cvičení se Sabinou”, protože.... se kromě věcí, které lze od jógy očekávat (vědomé dýchání, dobrá fyzická kondice, učení se pozorovat své tělo, myšlenky a srdce...), si užíváme, alespoň v naší skupině, uvolnění, naslouchání, sebevyjádření a hlavně srandu a radost. Možná to nezní oduševněle, ale chci se držet slov z jednoho citátu, který mám rád “SÍLA VYCHÁZÍ Z RADOSTI” a tak se při kundaliní józe se Sabinou nejen raduji, ale i sílím.
 
Děkuji za to, 
S úctou
Vsos"
 
"Sabi, moc děkuji za včerejší cvičení. Byla to omlazovací kůra pro celé tělo a možná i víc." J.K.

Krije = cvičební sestavy

Kundaliní jóga nabízí obrovské množství cvičebních sestav. Všechny jsou pro zdraví a spokojenost na fyzické, duševní i duchovní úrovni. Ráda bych vám tady nabídla některé sestavy na domácí vyzkoušení a třeba i dlouhodobější praktikování.

SHAKING KRIJA = TŘESACÍ SESTAVA

velmi jemně-hmotné cvičení, zbavení se skutečné příčiny podvědomé nerovnováhy

Komentář:

Tato sestava přináší do našeho života dlouhodobé pozitivní změny, vyrovnáme se s minulostí. Udržujeme si zdraví na všech úrovních. Třesením lymfatického systému se očišťujeme fyzicky, vyplavují se odpadní látky z těla. Stimulujeme všechny žlázy, trávení je zdravé, posilujeme nervový systém. Celé fyzické tělo dostane jemnou masáž.  Také se odplavují nežádoucí myšlenky, emoce a propouštíme nepotřebné věci.