Kundaliní jóga = jóga vědomí

Říká se, že kundaliní jóga je jóga s nejrychlejšími účinky. Je to asi proto, že je prazákladem všech jóg. Když se dostane pod kůži a začneme s ní žít, opravdu funguje velmi rychle. Mám to vyzkoušené na sobě a pozoruji i návštěvnice a návštěvníky pravidelných lekcí, vidím veliké posuny i na účastnících seminářů a nejzřetelněji na účastnících pobytů s kundaliní jógou.

Kundaliní jóga pomáhá zcitlivovat vnímání sebe sama. Začínáme rozumět tomu, co se děje v mysli, v srdci, jak proudí energie v těle, kde je její tok omezen. Většinou je to na fyzické úrovni v místě nepohody nebo bolesti.

Když si rozumíme, chápeme i svoje potřeby a přání. Začneme si dělat více času pro péči o sebe, dovolíme si i vyhovět tomu, co cítíme. Postupně dokážeme své potřeby uspokojit, plnit si svá přání…

kundalini img 16

Stáváme se sebe-vědomějšími, laskavějšími k sobě, tvořivějšími, veselejšími, zdravějšími, spokojenějšími, intuitivnějšími, bohatšími…

Víme, že vše máme již připraveno uvnitř. Nacházíme svoji podstatu a používáme se smyslu-plněji.

A díky porozumění sobě začínáme více chápat i své okolí. A tím se mění naše vztahy… Ale né násilím a naším chtěním, dostat lásku, ocenění, pohlazení od druhých, ale přirozeně, zevnitř.

Jsem ve své síle, mé tělo, můj život, můj pohár je naplněn a to co mám navíc, to co přetéká - můžu nabídnout.

Je to přirozený a obrácený postup, než nás společnost vyučila. Známe velmi dobře nutnost pomáhat za každou cenu. V lepším případě: Někdo mě požádá o pomoc, já zruším všechny své plány a touhy a okamžitě vše zorganizuji, abych mohla pomoci. V horším případě: Domnívám se, že někdo potřebuje pomoc. Nezeptám se, je-li to tak a ihned jej jdu zachránit. (Ten člověk se možná rozhodl, že to zvládne sám, že to dokáže a vaše pomoc je mu velmi nepříjemná. Dostáváte sebe i jej do začarovaného kruhu. Jak odmítnout nevyžádanou pomoc? Smí se to vůbec?…)

To jsou vnitřní účinky kundaliní jógy.

kundalini img 17

Vnější účinky kundaliní jógy

Časté praktikování kundaliní jógy nám umožňuje podívat se dovnitř, nalézt své stereotypy dechové, pohybové, stravovací, emoční…

Cvičební sestavy neboli krije umožňují zaběhnuté vzorce začít rozpouštět, začínám se přijímat taková, jaká jsem i se vším, co nesu.

Relaxace podporuje uvolnění do podstaty vlastního života, pouštění věcí. Toho, co mě tíží, co už pro mě přestává fungovat.

Meditace nabízejí o stupínek vhodnější variantu sebe používání.

Tento proces s kundaliní jógou je obecně pro všechny stejný, individuálně záleží na různých okolnostech. Každý může mít jiné děje, pro každého mohou být zrcadlem jiné situace.

Vše se odvíjí od vašeho rozhodnutí. Jak často se chci věnovat sobě a kundaliní józe, jestli dokážu vědomě měnit své návyky a udržet si nový směr svojí cesty. Jestli si dovolím pozorovat svoji mysl a to, co my posílá. Jestli dokážu dát důležitost sobě a svému vnitřnímu světu.

Pak začnou být vnitřní změny viditelné i navenek.

Změnu na fyzické úrovni beru jako bonus navíc. Kundaliní jóga umí odnést staré generační nánosy v oblasti bříška, pasu, boků, stehen...

Pomáhá nám přiblížit se tělu našich snů v jakémkoliv věku. Pravděpodobně tomu nevěříte, jsme tak naučení. Já ale vidím a cítím větší spokojenost v těle denně - na sobě i na pravidelných návštěvnících kundaliní jógy.

Co je pro mě největší přínos kundaliní jógy je záře. Vaše i má vzrůstající záře je pro mě důkazem, že jdeme správnou cestou, že to vše má smysl. I když to někdy zabolí. Vidět čistě své stinné stránky je nezvyk. Ale díky technikám z kundaliní jógy je můžeme přijmout, uvolňovat a rozpouštět. A stát se veselejšími, zdravějšími a laskavějšími bytostmi.

Kundaliní jóga je jedna z nejjemnějších metod, co jsem potkala. Pomáhá nám vidět, rozumět, ale nezabředávat do emočních pastí. Kundaliní jóga uhlazuje. I když zpočátku plně nerozumím svému vnitřnímu prostředí, nechápu slova manter, funguje zaručeně a jemně. Kundaliní jóga byla vytvořena pro jemné, postupné a bezpečné vnímání naší tvořivé a sexuální energie.

Nemusím chtít nic konkrétního. Většinou je mé velké chtění naopak brzdou. Stačí praktikovat.