LEKCE KUNDALINÍ JÓGY

UVOLNĚNÍ VNITŘNÍ ZLOSTI A MEDITACE AKAAAL

Nabízím nádhernou jarní sestavu. V dubnu se dobře pracuje s energií jater a to může být naštvání, zloba, hněv, vztek. Tentokrát máme sestavu na "Uvolnění vnitřní zlosti". Umí uvolnit i to, o čem nevíme nebo nechceme vědět. :-) A k tomu si dáme znovu meditaci z minulého týdne, meditaci AKAAAL. Meditace uvědomění a poděkování za to, co nás provázelo, propuštění s láskou a těšení se na nové...

Sestavy a meditace fungují, když si je dáme jednorázově. Fungují líp, když si je dáme několik dní za sebou. Ještě líp fungují a dosahujeme dlouhotrvajícího účinku, když se rozhodneme pro praktikování 40 dní za sebou. Tím vysílám do éteru zprávu "Cítím, že něco může jít jinak. Prosím podporu." 90 dní každodenního praktikování je pro to, abych vyslal/a "Myslím to vážně!" A další čas je 120 dní. Možná už v průběhu nebo na konci nebo pár týdnů po skončení 120-ti denní praxe zjistím, že se mi něco děje jinak. Starý návyk se rozpustil a používám se nově. Může to být něco konkrétního a nebo se můžu jen rozhodnout cvičit, relaxovat a meditovat. Nic konkrétního tam být nemusí. Pak se dějí zázraky...

Držím nám všem palce, ať se děje, co se děje... :-) Sabina

UVOLNĚNÍ VNITŘNÍ ZLOSTI

Komentář:

Tato sestava nás účinně zbaví vnitřního nesouladu. Skrývaná zlost způsobí, že nemluvíme ani sami se sebou a to brání v navazování vztahů s jinými lidmi.

 1. Spací rituál

Leh na záda, ruce podél těla, dlaně vzhůru, mírné roznožení. Zavřeme oči, uvolníme se a předstíráme chrápání.

1 ½ minuty

 1. Výdrž s nohama nad podložkou

Leh na zádech, nohy u sebe a propnuté, ruce dlaněmi dolů. Zvedneme nohy asi 15 cm nad zem, výdrž, dýcháme normálně.

Účinek: Tento cvik se vyrovnává se zlostí, nápor na krajinu břišní uvolní celý organismus.

2 minuty

 1. Změna dýchání

Pokračujeme ve výdrži, aniž bychom povolili nohy, vyplázneme jazyk a provádíme Dech ohně. Svižný rytmický dech, s výdechem jemně zatahujeme pupík.

1 ½ minuty

 1. Bití o zem

Leh na zádech, přednožíme, nohy u sebe, ruce podél těla dlaněmi dolů. S největší zuřivostí, již jste v sobě schopni probudit, začněte bít celýma rukama o zem. Rychle a tvrdě nebo rychle a jemně. :-)

2 ½ minuty

 1. Kolena k hrudníku

Leh na zádech, pokrčíme kolena co nejblíže k hrudníku, obejmeme je oběma rukama. Vyplázneme jazyk, nádech otevřenými ústy, výdech nosem.

1 ½ minuty

 1. Kajícný rituál

Sed v Diamantové pozici, kolena i chodidla od sebe na větší šířku, než je pánev, hýždě na zemi. Nebo sed na patách. Paže zkřížíme a pevně přitiskneme k hrudnímu koši. Výdech a hluboký předklon, čelem se dotkneme země jako bychom se klaněli. Nádech a vracíme se zpět do sedu. Pokračujeme 2 ½ minuty 1 úklona za 2 vteřiny, dalších 30 vteřin v co nejrychlejším tempu.

 1. Masáž

Sed, nohy přednožené na podložce. Dlaněmi si svižně proplácáme celé tělo.

2 minuty

 1. Rovný předklon

Stoj na šířku pánve, rovný předklon, páteř je rovnoběžně s podložkou, ruce visí k zemi. Výdrž. Pro lepší uvolnění si můžeme prozpěvovat za doprovodu hudby na kundaliní jógu.

1 – 3 minuty

 1. Pozice kobry

Leh na břicho, nohy u sebe a propnuté, nárty na podložce. Nádech, dlaně pod ramena, zvedneme hrudník, lokty pokrčené těsně u hrudníku, hlava v prodloužení páteře, ramena dolů. Celou dobu vnímáme protážení páteře, chráníme si bederní páteř vtažením břicha! Dýcháme normálně, výdrž 1 minutu. Držíme pozici a začneme kroužit hlavou ½ minuty. Pak začneme střídavě nárty kopat do země ½ minuty.

 1. Sat krija

Jednoduchý sed, provádíme Sat kriju. Říkáme SAT a jemně vtahujeme pupík, NÁM a povolujeme.

1 minutu

 1. Relaxace

Leh na zádech, odpočíváme nejméně 5 minut.

 

MEDITACE AKAAAL

Mantra AKAAAL neboli „Nesmrtelnost“ propouští, co je připravené odejít a nechává nám si zcela uvědomit, co je pro nás důležité, co je uvnitř nesmrtelné, co je v nás posvátné, co má smysl. Je vhodné přistupovat k této mantře s úctou.

 • Hluboký nádech a s výdechem vypouštíme dlouhé AKAAAL. Užijeme si každé písmenko. Pokračujeme 3 - 11 minut nebo jak je nám příjemné. Dopřejeme si relaxaci. U této mantry je dobré nechat dostatek času po meditaci pro to, aby se věci usadily.

Mantra AKAAAL při opouštění Země a odchodu do Světla

Tento způsob recitace se používá, když se duše člověka rozhodla odejít. Začíná se recitovat v den úmrtí a pokračuje se 17 dní. Mantra pomáhá odcházející duši (odcházejícím duším) projít všemi étery až domů. Pozůstalým mantra pomáhá rozloučit se a s láskou propustit...

 • Hluboký nádech a s výdechem vypouštíme dlouhé AKAAAL. Užijeme si každé písmenko. Pokračujeme celkem 3x 17 dní za sebou. I když se dozvíme o smrti později, můžeme recitovat mantru. V tichu uvnitř sebe najdeme odpověď, jak se rozloučit. Meditaci můžeme recitovat pro blízké i pro neznámé bytosti.