Sabina Kočová

Moje duchovní jméno je "Sahej Anand Kaur". Kaur znamená princezna a to jsme všechny ženy. Anand je blaženost a Sahej přirozenost. Duchovní jméno je popis mého poslání.

Jmenuji se "Princezna, která přirozeně a s lehkostí přivádí lidi k blaženosti". :-) A to se mi líbí!

 

Vezmu to pěkně ze široka...

Narodila jsem se v Plzni, studovala jsem v Plzni. Nejdřív na jazykové ZŠ, pak na gymnáziu Opavská, chvilku na pedagogické fakultě obor tělocvik - zeměpis a pak na soukromé vyšší odborné škole fyzioterapii.

Život mě nabídl brigády v potravinách, ve studentském baru, na poště. Vyzkoušela jsem si modelku, produkční, učitelku masérů, fakturantku, cvičitelku dětí i dospělých a všech možných stylů. Pracovala jsem v psychiatrické léčebně v Dobřanech, v obchodní firmě, na rehabilitaci v německém Bodenmais.

Nejvíc se mi líbí "na volné noze...". Co si vymyslím, to si udělám. :-)

Moji rodiče nám nabízeli maximální zázemí a vybavení pro spoustu aktivit. Ze sportů jsem si vyzkoušela gymnastiku, tanec, plavání, atletiku, tenis, badminton, běžecké lyžování, snowboard, bruslení - vše většinou individuálně.

Teď mě baví sporty ve skupině, s rodinou a přáteli. Jezdíme na kole, na sjezdovkách, občas na bruslích, chodíme do přírody, jezdíme na vodu. A nejnověji jsem se zamilovala do koloběžky Kostky... :-)

20 let jsem hrála amatérské divadlo, vyzkoušela jsem si i šerm a jízdu na koni.

Prošla jsem přes aerobik, stepy, fitbaly i overbaly, břišní tanec až k pilatesu. Chytila jsem jej hned, jak přišel do Čech. V nabídce jsem měla pilates ve spojení s balancováním, jeden čas jsem měla velmi oblíbené cvičení na bosu. Pilatesu v různých podobách jsem se věnovala 15 let, postupně jsem zjemňovala, až jsem přešla více ke zdravotnímu využití pilates. Ženy, které dlouhodobě navštěvovaly a navštěvují mé lekce nazvaly poslední verzi Sabinates. :-)

V 16 letech jsem se naučila masáže a pomáhala jsem mamince v její soukromé rehabilitační praxi. Jezdila jsem často na semináře o cvičebních metodách, léčebných metodách, alternativním používání se. Když byly naše dcery malé, potkala jsem se s homeopatií, používáme doma čínskou medicínu a aromaterapii. V poslední době si užívám české bylinky z vlastní zahrádky... Stále jsem "něco" hledala.  

 

"Kundaliní jóga"

A pak to přišlo. Objevila se v Čechách kundaliní jóga a konečně jsem mohla přestat "něco" hledat. Našla jsem totiž všechno v jednom. Vědomé dýchání, cvičení, relaxaci i meditaci. Dýchání jsem znala a využívala ve fyzioterapii. Smysluplné cvičební sestavy pro zachování fyzického zdraví mě stále překvapují svou účiností, genialitou a složením cviků za sebou. Relaxaci tak jak je nabízena v kundaliní józe jsem do té doby jen míjela, teď často v relaxaci a polospánku tvořím. Meditace pro mě byla naprosto neznámá, teď ji mám skoro nejradši. Od roku 2010 tedy jedu v kundaliní józe naplno, v říjnu 2011 jsem ukončila roční studium s certifikátem od Kundaliní research institut s celosvětovou platností. Provázím pravidelnými lekcemi, semináři, pořádám víkendové akce, pobyty v Čechách i u moře, navštěvuji festivaly, nabízím kundaliní jógu pro firmy a pracovní kolektivy, školy...

Nabízím také vše, co jsem cestou potkala formou osobních setkání a konzultací. Velký účinek vidím v "Cranio - sacrálním probuzení, propojení, proudění". Další individuální setkání připravuji na rok 2020. A hodně mě baví hry a výzvy mé vnitřní ženy - bohyně. Mám velmi ráda setkávání v ženských kruzích a vzpomínání a praktické zažívání našeho spojení s Matkou Zemí a Otcem Vesmírem. Přes rituály, oslavy a ceremonie se vracíme ke své ženské podstatě, do své ženské intuice a laskavé síly. S Liborem jsme spolu 26 let, máme za sebou semináře a festivaly šamanské, konstelační a tantrické. Hlavně díky našemu vztahu můžeme oba růst, kvést a nabízet plody sebepoznání sobě navzájem i okolí. V roce 2019 jsem dokončila 3-letý kurz aromaterapie s Janou Hašplovou a s radostí vyrábím parfémy, oleje na tělo, parfémové vody... A také jsem vloni absolvovala "Bylinkovou školu I." s Lenkou Martanovou. Pozorování, sbírání, sušení a míchání rostlin je pro mě návrat domů a vlastně meditace v praxi.

Život je veliké dobrodružství, vítám okamžiky klidu i následný vědomý pohyb a pak zase klid a ztišení. Stále je co zkoumat, horizont je široký, můžeme cokoliv. S nohama na Zemi většinou dokážu udržet směr a žít své poslání. Díky, že se můžeme na cestě potkávat a doprovázet. :-)

 

2019 - POKRAČOVÁNÍ PŘÍBĚHU... :-)

"Posvátné setkání"

Kundaliní jóga mě stále baví a naplňuje, zdálo se mi, že už je to vše, co mám následovat. Na jaře 2019 jsem začala "dostávat zprávy", abych začala vnímat individuální terapie jinak. Kundaliní jóga je ta hlavní cesta pro osobní rozvoj a pro skupiny a je potřeba „pracovat“ s lidmi i individuálně, ale už jinak, než znám ze své fyzioterapeutické minulosti. Potřebovala jsem čas na vymeditování, zjemnění a zcitlivění a pak nadešel ten pravý okamžik. Nejdřív se objevovaly jen náznaky, co mám začít individuálně nabízet. Postupně přicházeli jasnější znamení. Velmi jasnou zprávu jsem dostala 3. července 2019 v podobě dopravní nehody. Autobus, v kterém jsem jela se střetl s autem. Ten náraz byl varováním, abych už konečně začala podnikat fyzické kroky. Necelých 14 dní poté se mi otevřel nekonečný prostor, o kterém jsem vůbec nevěděla nebo si nedovolila vědět. A proces se rozjel. Ovšem jinak, než jsem doposud znala. Zcela jasné instrukce, jak se začít chystat, které metody a techniky, co znám, jsou použitelné, název, cena, vše přišlo přirozeně, jakoby samo sebou. V říjnu 2019 jsem začala zkoušet s jednotlivými přáteli a v únoru 2020 jsem byla připravena. V době povinné kar-antény se vše usadilo, v dubnu 2020 můžu novinku zveřejnit a začít oficiálně nabízet.

Nějaký čas už „pracuji“ v napojení, následuji, co přichází, ale tohle je teda síla. Oči mám dokořán, prodýchávám a vím, že se vše děje přesně jak má. S vděkem, pokorou a láskou.

 

2021 - Další pokračování... :-)

"Bosna"

Egyptská historie mě lákala vždy, začátkem roku 2021 jsem absolvovala "Egyptskou školu mystérií".

V září 2021 na rovnodennost jsem poprvé navštívila bosenské údolí pyramid... A začalo další životní dobrodružství a veliká láska.

Bosnu navštěvuji několikrát ročně se skupinami. Občas i soukromě na prozkoumávání dalších míst, o kterých se ještě moc nemluví. Láká nás následování posvátné geometrie.

Lidé, co mě znají z lekcí kundaliní jógy a z terapií chtějí okamžitě Bosnu také navštívit, když mě vidí po návratu s tím záhadným úsměvem... :-) 

Velikým zážitkem pro mě byla návštěva Medžugorje cestou z Bosny k chorvatskému moři na Velikonoce 2023 s přáteli. Při západu slunce u panny Marie jsem asi dostala další významný puclík do mé osobité skládačky. A život se dál odehrává ještě jinak... Cítím obrovský vděk za tuto cestu, možnost seberozvoje a posílání dál toho, co mi dává smysl...

Mám pocit, že všechny zážitky z "venkovního světa" za hranicemi naší vlasti i za hranicemi mojí kůže jsou tu proto, abychom si uvědomovali krásu místa, kde žijeme a tvoříme a vlastní krásu a své světlo...

A abychom energie, které jsou například v Bosně pro mě velmi živé a lehce pocítitelné objevovali a rozžili i u nás. Těším se na další objevování a dobrodružství třeba ve vaší společnosti...

 

2022 - A ještě něco... :-)

"Harmonie vibrací"

Přála jsem si gong, toto přání mi splnil manžel před 10-ti lety. Od té doby mě vzrušují zvuky, vibrace a rezonance různých intuitivních hudebních nástrojů a prozkoumávám (s Nikolou Teslou :-)) jejich účinky na naše těla, mysl, duši a ducha. V tuto chvíli je se mnou přes 20 nástrojů - vibrujících bytostí.

V průběhu roku 2022 jsem našla další spojence v křišťálových mísách, na podzim 2022 mě to vedlo ke skupinovým zážitkům při zvukoterapii "Harmonie vibrací". 

Na jaře 2023 "sbírku" doplňují terapeutické ladičky, hračky na hraní pro děti i dospělé a další možnost léčení... Podle mě s nejsvižnějším účinkem, co jsem kdy při terapiích zažila.

S radostí nechávám krystalizovat další boží nabídku proudící skrz moji bytost pro vás, pro nás...

 

2023 - Co dál... :-)

"Meditativní putování"

Tento sedmičkový rok se nesl ve velké transformaci a léčení na osobní úrovni. To asi velmi cítíme všichni.

Naše životní cesty s manželem se rozdělují, kráčíme každý svou jedinečnou cestou, každý vlastním směrem a rychlostí.

Naše dcery jsou dospělé, mám možnost být plně věrná sama sobě. S láskou a úctou děkuji za vše...

Možná i proto se krásně hojí náš vztah s maminkou. S radostí přijímá mé pozvání na prodloužený víkend s kundaliní jógou na Šumavě, který pořádám. A dějí se zázraky...

A přichází další novinky... Po říjnových narozeninách se naplno otevřelo "Meditativní putování" u nás doma v Čechách.

S přáteli jsme navštívili 11.11. Karlštejn, pak v prosinci Tetín. A 13. ledna 2024 se těším na soukromé i skupinové zážitky na Vyšehradě.

A na Velikonoce 2024 na přelomu března a dubna se poprvé potkáme v Bosně jen v ženské skupině pro léčení rodových linií a posvátného ženství. Také s mojí maminkou a sestrou...

Krásně se rozšiřuje zájem i o youtube kanál "InSpirála Plzeň". Těší mě možná širokost záběru tvoření a sdílení s vámi.

Při pravidelných lekcích kundaliní jógy v prosinci 2023 v InSpirále jsme vnímali nádhernou sounáležitost.

Díky za všechny reakce a zpětné vazby, cítím obrovský vděk a inspiraci, že jsme "v tom" spolu.

Už si můžeme dovolit být vedeni, neseni s lehkostí našimi dalšími dobrodružstvími...

Kéž se nám dál daří smysluplné a šťavnaté "Živé žití"... :-)

 

 

Těším se, těší mě... S úctou Sabi 

 

E.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

T.: +420 603 419 296