Sabina Kočová

Moje duchovní jméno je "Sahej Anand Kaur". Kaur znamená princezna a to jsme všechny ženy. Anand je blaženost a Sahej přirozenost. Duchovní jméno je popis mého poslání.

Jmenuji se "Princezna, která přirozeně a s lehkostí přivádí lidi k blaženosti". :-) A to se mi líbí!

 

Vezmu to pěkně ze široka...

Narodila jsem se v Plzni, studovala jsem v Plzni. Nejdřív na jazykové ZŠ, pak na gymnáziu Opavská, chvilku na pedagogické fakultě obor tělocvik - zeměpis a pak na soukromé vyšší odborné škole fyzioterapii.

Život mě nabídl brigády v potravinách, ve studentském baru, na poště. Vyzkoušela jsem si modelku, produkční, učitelku masérů, fakturantku, cvičitelku dětí i dospělých a všech možných stylů. Pracovala jsem v psychiatrické léčebně v Dobřanech, v obchodní firmě, na rehabilitaci v německém Bodenmais.

Nejvíc se mi líbí "na volné noze...". Co si vymyslím, to si udělám. :-)

Moji rodiče nám nabízeli maximální zázemí a vybavení pro spoustu aktivit. Ze sportů jsem si vyzkoušela gymnastiku, tanec, plavání, částečně atletiku, tenis, badminton, běžecké lyžování, snowboard, bruslení - vše většinou individuálně.

Teď mě baví sporty ve skupině, s rodinou a přáteli. Jezdíme na kole, na sjezdovkách, občas na bruslích, chodíme do přírody, jezdíme na vodu.

20 let jsem hrála amatérské divadlo, vyzkoušela jsem si i šerm.

Prošla jsem přes aerobik, stepy, fitbaly i overbaly, břišní tanec až k pilatesu. Chytila jsem jej hned, jak přišel do Čech. V nabídce jsem měla pilates ve spojení s balancováním, jeden čas jsem měla velmi oblíbené cvičení na bosu. Pilatesu v různých podobách jsem se věnovala 15 let, postupně jsem zjemňovala, až jsem přešla více ke zdravotnímu využití pilates. Ženy, které dlouhodobě navštěvovaly a navštěvují mé lekce nazvaly poslední verzi Sabinates. Jezdila jsem často na semináře o cvičebních metodách, léčebných metodách, alternativním používání se. Stále jsem "něco" hledala. Když byly naše dcery malé, potkala jsem se s homeopatií, teď používáme doma čínskou medicínu a aromaterapii. 

A pak to přišlo. Objevila se v Čechách kundaliní jóga a konečně jsem mohla přestat "něco" hledat. Našla jsem totiž všechno v jednom. Vědomé dýchání, cvičení, relaxaci i meditaci. Dýchání jsem znala a využívala ve fyzioterapii. Smysluplné cvičební sestavy pro zachování fyzického zdraví mě stále překvapují svou účiností, genialitou a složením cviků za sebou. Relaxaci tak jak je nabízena v kundaliní józe jsem do té doby jen míjela, teď často v relaxaci a polospánku tvořím. Meditace pro mě byla naprosto neznámá, teď ji mám skoro nejradši. Od roku 2010 tedy jedu v kundaliní józe naplno, v říjnu 2011 jsem ukončila roční studium s certifikátem od Kundaliní research institut s celosvětovou platností. Provázím pravidelnými lekcemi, semináři, pořádám víkendové akce, pobyty v Čechách i u moře, navštěvuji festivaly, nabízím kundaliní jógu pro firmy a pracovní kolektivy, školy...

Nabízím také vše, co jsem cestou potkala formou osobních setkání a konzultací. Velký účinek vidím v "Cranio - sacrálním probuzení, propojení, proudění". Další individuální setkání připravuji na rok 2020. A hodně mě baví hry a výzvy mé vnitřní ženy - bohyně. Mám velmi ráda setkávání v ženských kruzích a vzpomínání a praktické zažívání našeho spojení s Matkou Zemí a Otcem Vesmírem. Přes rituály, oslavy a ceremonie se vracíme ke své ženské podstatě, do své ženské intuice a laskavé síly. S Liborem jsme spolu 26 let, máme za sebou semináře a festivaly šamanské, konstelační a tantrické. Hlavně díky našemu vztahu můžeme oba růst, kvést a nabízet plody sebepoznání sobě navzájem i okolí. V roce 2019 jsem dokončila 3-letý kurz aromaterapie s Janou Hašplovou a s radostí vyrábím parfémy, oleje na tělo, parfémové vody... A také jsem vloni absolvovala "Bylinkovou školu I." s Lenkou Martanovou. Pozorování, sbírání, sušení a míchání rostlin je pro mě návrat domů a vlastně meditace v praxi.

Život je veliké dobrodružství, vítám okamžiky klidu i následný vědomý pohyb a pak zase klid a ztišení. Stále je co zkoumat, horizont je široký, můžeme cokoliv. S nohama na Zemi většinou dokážu udržet směr a žít své poslání. Díky, že se můžeme na cestě potkávat a doprovázet. :-)

E.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

T.: +420 603 419 296