ROK 2020 - CORONA, AKAAAL A ZNOVUZROZENÍ

  • CORONA = propojit se s moudrostí

  • AKAAAL = propustit staré

  • ... a pak se ZNOVU ZRODIT

Dostali jsme nečekaný dar. Všichni. Všichni spolu. Letos už podruhé...

Díky naší KORUNĚ, 7. čakře na vrcholu hlavy můžeme být ve stálém spojení s všeobjímající moudrostí vesmíru. Máme čas zpomalit, zastavit se, ponořit do sebe, rozhlídnout se a vnímat, proč tu jsme, proč tu jsem.

Tady je odkaz na namluvenou "Meditaci znovuzrození" na youtube kanálu InSpirála Plzeň - https://www.youtube.com/watch?v=DcEdbl4agsQ&t=34s.

Díky zastavení zjistíme, co máme. Můžeme si zvědomovat všechny své talenty a dary. Můžeme zjistit, co používáme, co nám funguje a co přestává sloužit a můžeme to opustit, poděkovat a propustit. V klidu pravděpodobně najdeme, co je čisté a podpůrné a co je navíc, co jsme posbírali cestou, protože někdo řekl, že to tak má být, že to potřebujeme. Můžeme propustit staré návyky a stereotypy.

Zůstává jen to, co je pro nás důležité, co je nesmrtelné, co je pro nás a v nás posvátné. Zůstává jen to, co dává smysl. S tím nám elegantně pomáhá mantra AKAAAL. Vytváří volné místo. V tomto čistém a tichém prostoru si plně uvědomujeme dech, zvuk srdce, svou energii, možná i své nekonečné možnosti tvoření, přírodu, jednotu se vším. A přichází ZNOVUZROZENÍ. Pro jednotlivce i všechny bytosti společně.

Nechme se celým procesem provézt s podporou jemné kundaliní jógy.

DECH na propojení s KORUNNÍ ČAKROU může být začátek, dalších několik dní pokračujeme s MANTROU AKAAAL a na závěr přichází MEDITACE ZNOVUZROZENÍ. Můžeme si ji dát jen pár dní, 40 dní, 90 nebo 120 dní, 1 rok nebo 1000 dní. (Volím 1000 dní - končím 12. 9. 2022 :-)). Přidáte se...?

 

DECH NA PROPOJENÍ S KORUNNÍ ČAKROU

Pozice:

Pohodlný sed na židli nebo zemi s rovnou páteří. Ruce natažené v loktech, dlaně na kolenou směrem dolů.

Oči:

Oči jsou zavřené a pohled je zaměřen na 3. oko mezi obočími, do centra naší intuice.

Dech a představa:

Necháme dech volně plynout, pozorujeme možné zklidňování, prohlubování, vyrovnávání nádechu a výdechu. Vnímáme místa, která naplňuje a opouští. Uvolňujeme celé tělo včetně obličeje a čelistí. Cítíme Zemi pod sebou, její pevnost, stabilitu, bezpečí. S nádechem se propojujeme se středem Země a vedeme jej skrz celé své tělo přes vrchol hlavy až do vesmíru. Při výdechu se spojujeme s Vesmírem a necháváme se vyživovat, jak jeho energie klesá přes naše tělo dolů do středu Země. Náš dech je milenecké spojení matičky Země a otce Vesmíru v našich tělech. ?

Čas:

Pokračuje 3 – 11 minut nebo tak dlouho, jak je příjemné.

 

MANTRA AKAAAL

Mantra AKAAAL neboli „Nesmrtelnost“ propouští, co je připravené odejít a nechává nám si zcela uvědomit, co je pro nás důležité, co je uvnitř nesmrtelné, co je v nás posvátné, co má smysl. Je vhodné přistupovat k této mantře s úctou.

Pozice:

Pohodlný sed na židli nebo zemi s rovnou páteří. Ruce natažené v loktech, zápěstí na kolenou směrem vzhůru.

Oči:

Oči jsou zavřené a pohled je zaměřen na 3. oko mezi obočími, do centra naší intuice.

Dech:

Hluboký nádech a s výdechem vypouštíme dlouhé AKAAAL. Užijeme si každé písmenko.

Čas:

Pokračujeme 3 - 11 minut nebo jak je nám příjemné. Dopřejeme si relaxaci. U této mantry je dobré nechat dostatek času po meditaci pro to, aby se věci usadily.

 

Mantra AKAAAL při opouštění Země a odchodu do Světla

Tento způsob recitace se používá, když se duše člověka rozhodla odejít. Začíná se recitovat v den úmrtí a pokračuje se 17 dní. Mantra pomáhá odcházející duši projít všemi étery až domů. Pozůstalým mantra pomáhá rozloučit se a s láskou propustit... I když se dozvíme o smrti později, můžeme recitovat mantru. V tichu uvnitř sebe najdeme odpověď, jak se rozloučit. Meditaci AKAAAL můžeme recitovat pro blízké i pro neznámé bytosti.

Pozice a oči jsou stejné

Dech:

Hluboký nádech a s výdechem vypouštíme dlouhé AKAAAL. Užijeme si každé písmenko.

Čas:

Pokračujeme celkem 3x 17 dní za sebou.

 

MEDITACE ZNOVUZROZENÍ

Náš základ pro spokojenost a hojnost

Před touto meditací je vhodné se zahřát rozcvičkou nebo cvičební sestavou z kundaliní jógy. Po meditaci je dobré mít dostatek prostoru na odpočinek.

Pozice:

Posadíme se do příjemného sedu s rovnými zády. Propleteme prsty rukou, ženy levý palec nahoře, muži pravý. Přiložíme dlaně na střed hrudníku na srdeční čakru, špičky palců se dotýkají. Lokty jsou do stran jako křídla. (viz. úvodní obrázek)

  1. Část:

Našpulíme rty a dýcháme pusou. Silně a rychle se nadechneme tak, že se tváře přisají k zubům. Dejme všechnu sílu do nádechu, následuje krátký výdech, celkem okolo 20 dechů za minutu. Pokračujeme 2 – 3 minuty. Na závěr nádech, zadržíme dech a výdech.

  1. Část:

Pozornost vnitřního zraku je na 3. oko na čele. Představíme si sebe jako plamen svíčky, který spaluje omezené ego, zranění, všechnu nečistotu, minulost, všechny negativní podvědomé programy. Zůstaňme v neutralitě a představujme si spalování všeho strachu, hněvu, smutku atd. v plameni svíčky. Pokračujme 3 – 5 minuty.

Závěr:

Hluboký nádech, zadržíme dech a otočíme vnitřní zrak hluboko do sebe. Vidíme čistotu, záři a krásu své duše. Výdech. Opakujeme ještě 2x. Pak sedíme v klidu a užíváme si záři světla uvnitř i okolo nás. Užíváme si vibraci světla.

Odevzdávejme vše, co přichází, vzhůru. Čistíme podvědomí a minulost a pozvedáme světlo své duše.

Komentář:

Dýchání ústy působí na horní hrudník a plíce, aktivuje srdeční čakru, čistí emocionální bloky. Meditace znovuzrození nás dostává do kontaktu s disharmonickými emocemi, aby mohli vyjít na světlo a být propuštěny.

Vědomě můžeme změnit své vzorce rozhodnutím k vnímání sebe sama, svých vztahů a okolností směrem k nekonečnu: „Já jsem já. Ty jsi ty. Já jsem ty. Ty jsi já. MY JSME MY. Držím prostor lásky pro tebe, abys mohl/a být sebou a pro sebe, abych mohl/a být sebou. A pro všechny, abychom mohli být spolu a třeba vším...!!! Sat nam!“

S láskou Sabina