TÉMA NA JARO 2020 "POSLÁNÍ"

Otázky a odpovědi

I když máme přerušená pravidelná setkávání, můžeme pokračovat v "meditaci" na téma "Poslání". Můžeme si odpovědět na následující otázky nebo některou z nich. (Třeba na tu poslední.:-)) Až se osobně setkáme, můžeme posdílet, co se nám honí hlavou, tělem, srdcem. Můžete napsat mail na téma "Poslání" a pokud budete souhlasit, vaši zprávu zde uveřejním.

Jaké je mé poslání?

Proč tu jsem?

Co tu mám dělat?

Jaká je má úloha v této společnosti?

Je má aktivita prospěšná i pro další bytosti?

Co se mám naučit v tomto životě?

Jsem spokojen/a uvnitř v sobě, doma, v rodině, v partnerství, při tvoření, venku s přáteli, v práci, o dovolené, v extrémní situaci...?

Potřebuji dumat o svém "Poslání"??? :-)

Napadají vás další otázky? Jaké?

Po domluvě přidávám věty od Lenky Jíšové:

Jak vnitřně komunikovat sám/sama se sebou?
Dokážu se na sebe podívat neposuzujícíma "očima"?

 

Osobní zamyšlení na téma "Poslání"

V roce 2010 jsem se poprvé setkala s kundaliní jógou. Fungovala překvapivě rychle. Život před tím jsem si užívala s rodinou, sportem, amatérským divadlem, organizováním akcí a spoustou vzdělávacích seminářů na témata zdraví, zdravý životní styl, léčebné rehabilitační metody, pomoc lidem s fyzickými nepohodami… atd. Vyzkoušela jsem si různá zaměstnání v tomto smyslu pro skupiny i jednotlivce. Od svých 16 let nabízím masáže a později i fyzioterapii jako moje maminka. Od svých 25 let nabízím různé cvičební aktivity jako obě moje babičky. Jsem nejstarší ze 3 sester, sounáležitost s rodinným příběhem jsem vnímala velmi dlouho.

"Moje" Kundaliní jóga

S kundaliní jógou nacházím sama sebe a svoji vlastní cestu. Našla jsem vše, co potřebuji.

  • Fyzické cvičení a pohyb je má přirozenost, mohu jej ale dělat v souladu se sebou, s lehkostí, jemností, bez závodění a výkonů, které znám z dětství.
  • Vědomý dech mi přinesl vnitřní zklidnění a tím i klidné působení navenek. Z dospívání znám velmi důvěrně hněv, zlobu a vztek.
  • Meditace mě vpustili do netušeného a neomezeného světa, do pocitu propojení se svou duší a do spokojenosti až blaženosti díky laskavosti k sobě i okolí.
  • Relaxace tak jak vypadá v kundaliní józe mě pouští ještě dál. Uvolnit a propustit staré a jen vytvořit prostor pro to, co je pro mě v tuto chvíli přichystáno. Vnímám čistotu a pravdivost bez hranic. Můžeme tvořit cokoliv.

A k tomu se přičítá vše, co jsem potkala. Uvědomila jsem si, že jsem od narození připravována.

Dělím se o nalezený poklad. Každý ho dříve či později také začne objevovat. Jsem tu proto, abych nabízela a předávala, co ke mně přišlo, co mě funguje a rozradostňuje. Funguje to i pro další bytosti a dělá jim to také radost. To už mám vyzkoušené. Těší mě pozorovat spřízněné duše na jejich cestě. Tiše a někdy i nahlas plesám.

Duchovní jméno

Když jsem se dozvěděla své duchovní jméno, jen mě ujistilo, že je vše, jak má být.

Jmenuji se Sahej Anand Kaur. Kaur je princezna, a to jsme všechny ženy. Anand je blaženost a Sahej lehkost. Jsem „Princezna, která s lehkostí a elegancí přivádí lidi k blaženosti, k sobě samým.“ A to mě baví… Pro TO jsem TEĎ TADY! To je mé „Poslání“, když přistoupím na hru, že tu mám mít nějaké poslání. Možná je celé naše „Poslání“ o tom JEN BÝT. Uvolnit se do života, důvěřovat, že je o nás postaráno třeba i v době karantény a krize. Dovolit si odpočívat, „dělat NIC“, když je toho na nás už opravdu hodně a vědět, kdy je ten pravý čas se zvednout a začít „dělat NĚCO“. Třeba šít roušky pro sousedy…?

Příběh

Kundaliní jóga mě zcela naplňuje a zdálo se mi, že už je to vše, co mám následovat. Ale na jaře 2019 jsem začala dostávat zprávy, abych se vrátila k individuálním terapiím. Kundaliní jóga je ta hlavní cesta pro osobní rozvoj a pro skupiny a je potřeba „pracovat“ s lidmi i individuálně, ale už jinak, než znám ze své fyzioterapeutické minulosti. Potřebovala jsem čas na vymeditování, zjemnění a zcitlivění a teď nadešel ten pravý okamžik. Nejdřív se objevovaly jen náznaky, co mám začít individuálně nabízet. Postupně přicházeli jasnější znamení. Velmi jasnou zprávu jsem dostala 3. července 2019 v podobě dopravní nehody. Autobus, v kterém jsem jela se střetnul s autem. Ten náraz byl mírným varováním, abych už konečně začala podnikat fyzické kroky. Necelých 14 dní poté se mi otevřel nekonečný prostor, o kterém jsem vůbec nevěděla nebo si nedovolila vědět. A proces se rozjel. Ovšem jinak, než jsem doposud znala. Zcela jasné instrukce, jak se začít chystat, které metody a techniky jsou použitelné, název, cena, vše přišlo přirozeně, jakoby samo sebou. V říjnu 2019 jsem začala zkoušet s jednotlivými přáteli a v únoru 2020 jsem byla připravena. V době povinné kar-antény se vše usadilo, v dubnu 2020 můžu novinku zveřejnit a začít oficiálně nabízet.

Nějaký čas už „pracuji“ v napojení, následuji, co přichází, ale tohle je teda síla. Je to pro mě veliké, oči mám dokořán, prodýchávám, ? ale už i já cítím, že můžu. A mám. S vděkem, pokorou a láskou.

Tady je tedy má nejnovější nabídka pro vás:

POSVÁTNÁ SETKÁNÍ

Zavedu vás do vašeho vnitřního světa, kde se můžete setkat s tím, co je pro vás posvátné, co je uvnitř vás svaté, co je pravda a láska, co je ve vaší duši TO nekonečné. Abychom si dovolili vnímat a plně žít celý svůj potenciál. Abychom znali své největší dary a talenty a v souladu s nimi tvořili a dělili se o ně s okolím. Aby se to vše dělo ve zdraví, radosti, lehkosti a přirozeně.

Podle mé duchovní průvodkyně vás mám nalákat takto: „Ve starodávném Egyptě lidé navštěvovali chrámy. Co měsíc nebo 40 dní chodili na celkovou harmonizaci. Je to možné i dnes. Přijďte, jste vítáni!“  

Setkání je na 2 až 3 hodiny, většinou v leže, můžete být oblečení, přikryji vás. Důležité je pohodlí a naprosté uvolnění. Spánek je vítán. Část je doteková, část bez doteku fyzického těla. Podporou nám budou i jemné aroma oleje. Na závěr bude dostatek času na probuzení a návrat a pokud budete mít chuť, na sdílení. Často dostávám zprávy, často jim nerozumím a ty vám můžu doručit…

Je dobré mít po Posvátném setkání volno a prostor pro sebe, účinky můžete vnímat překvapivě dlouho. Láká-li vás Posvátné setkání, těším se velmi. Každé je jedinečné, přímo pro danou bytost.

Těším se na viděnou… Sabina